Zakładki:
A O AUTORCE TEGO BLOGA : kaziapajestka = 2009sara46 .
WSPÓŁCZESNY FILM :
AKTORZY FILMU ŚWIATOWEGO :
AKTORZY POLSCY :
KOMPOZYTORZY :
MOJE INNE BLOGI
OSCAR DLA POLAKÓW :
REŻYSERZY :
TAKIE TAM
ULUBIONE:
ZŁOTA PALMA DLA POLAKÓW
piątek, 10 czerwca 2016

INGRID BERGMAN(1915-1982)-JEDNA Z NAJBARDZIEJ UTALENTOWANYCH I PIĘKNYCH AKTOREK WSZECH CZASÓW. Laureatka 3 OSCARÓW : za pierwszoplanowe role w filmach :"Gasnący płomień'(1945 r.),"Anastazja"(1957 r.),i za rolę drugoplanową w filmie"Morderstwo w Orient Expressie" (1975 r.).

Urodziła się w 1915 r. w Sztokholmie . Zwróciła na siebie uwagę amerykańskiego producenta filmowego Davida O. Selznicka  rolą w filmie "Intermezzo"i zaprosił ją do Hollywood. Zagrała tu w wielu dobrych filmach m.in. "Komu bije dzwon", "Joanna d'Arc" i w słynnej "Casablance", gdzie zagrała ze słynnym Humphrey'em Bogartem. Znana jest jej rola siostry Benedyktyny w "Dzwonach Najświętszej Marii Panny"i rola  w  "Jesiennej sonacie". Ostatnim jej tryumfem był serial "Kobieta o imieniu Golda" gdzie była odtwórczynią filmowej Goldy Meir. Jej autobiografia "My story" stała się bestsellerem.


sobota, 04 czerwca 2016
sobota, 30 stycznia 2016

http://culture.pl/pl/tworca/danuta-szaflarska

ŻYCZYMY DRUGIEJ STÓWY ! I NIEZWYKŁEJ JAK ZAWSZE ROLI W TEATRZE !

wtorek, 19 stycznia 2016

Po raz pierwszy w historii na 87 gali rozdania Oscarów zwyciężył polski obraz ,w reżyserii Pawła Pawlikowskiego , w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny . To "IDA" .

Prof. Piotr Gliński - dziś wicepremier i minister kultury słusznie domagał się już wtedy 23 lutego , gdy wyróżniony został "Oscarem" nasz film "Ida" , aby czołówkę filmu uzupełnić informacją , że za Holocaust odpowiedzialni byli Niemcy .

sobota, 12 grudnia 2015

"... W słynnym wywiadzie dla Playboya z 1963 roku Frank powiedział: "Cokolwiek jeszcze zostało powiedziane o mnie personalnie jest nieważne. Kiedy śpiewam, wierzę. Jestem szczery". Słowa te powtórzyła później jego córka Nancy Sinatra, w  rozmowie z Telegraph: "To jest jedno słowo, którego chciałabym użyć, by go opisać: szczerość. I myślę, że dzięki niej przetrwał i jego muzyka przetrwała. Mówił prawdę, ponieważ doświadczył tego wszystkiego". Podkreśla się też, że miał wewnętrzną siłę i był perfekcjonistą graniczącym z pracoholizmem."

sobota, 27 grudnia 2014

Historia 11 letniej Annie ( na fotografii ) wzrusza widzów do łez .

czwartek, 04 grudnia 2014

"Powszechnie uważana za jedną z najbardziej utalentowanych i szanowanych aktorek naszych czasów".  Streep jest laureatką 12 nominacji do Oscara, a samą statuetkę odebrała dwa razy.


środa, 08 października 2014

W czasach , gdy pierwsze swoje filmy kręcili tacy reżyserzy jak Federico Fellini i Michelangelo Antonioni karierę rozpoczynała włoska pięknośc- Miss Włoch z 1947r.(III miejsce)- Gina Lollobrigida .

Do Stanów Zjednoczonych wyjechała dopiero w 1953 roku. Grała u największych reżyserów epoki kina klasycznego - Johna Hustona, Carola Reeda, Kinga Vidora, a partnerowali jej Rock Hudson, Humphrey Bogart czy Burt Lancaster. W filmowym światku krążyły legendy o jej idealnej figurze.
niedziela, 21 września 2014

Naprawdę nazywa się Sofia Scicolone. Urodziła się 20 września 1934 roku w Rzymie

Sophia Loren - Official

W pierwszych komediach , w których zagrała eksponowano głównie jej urodę .

W 1958 roku za rolę w "Czarnej orchidei" otrzymała nagrodę na festiwalu filmowym w Wenecji. Droga do Hollywood była od tej chwili dla niej otwarta.

Zagrała w kilkudziesięciu filmach, między innymi w "Małżeństwie po włosku", "Słonecznikach", "Podróży", "Szczególnym dniu", "Hrabinie z Hongkongu".

Od lat mieszka w Genewie.  Osiemdziesiąte urodziny  uczciła wydaniem autobiografii: „Wczoraj, dziś i jutro”

Wciąż pracuje i mówi, że nadal czeka na wielkie role. Zagrała ostatnio w zaprezentowanym w tym roku w Cannes filmie „Głos ludzki”, wyreżyserowanym przez jej syna, Edoardo Pontiego. To ekranizacja monodramu, przedstawiającego historię porzuconej kobiety. Jej drugi syn, Carlo Ponti junior jest dyrygentem.

Perfekcyjną grą zachwyciła w ekranizacji powieści Alberto Moravii  "La Ciociara" ("Matka i córka"), którego reżyserem był Vittorio De Sica - zdobywając Oscara w r.1960.

W 1991 roku Sophia Loren otrzymała Oscara za całokształt twórczości.


niedziela, 16 marca 2014

Steven Spielberg - wybitny reżyser (samouk) , dwukrotnie odznaczony Oscarem :

Za reżyserię "Listy Schindlera " w 1993 r. oraz za "Szeregowca Ryana" w 1998 r.

"Współwłaściciel wytwórni: „Amblin” i Dream Works S K G. Większość podpisanych przez niego dzieł osiągnęło ogromny sukces komercyjny".

STEVEN SPIELBERG


11:13, kaziapajestka , REŻYSERZY
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7